Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 4 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Fasádní olej Scandiccare
23.03.2022

Fasádní olej ScandiccareVážení zákazníci, 
  dovolujeme si Vám představit oleje a vosky SCANDICCARE, které jsou již
několik let v našem sortimentu. Produktové video najdete zde:
https://youtu.be/I7RryE_JrPM 

 
Dnes vám představíme Scandiccare - Fasádní olej, který dokáže být plnohodnotnou náhradou za venkovní tenkovrstvé lazury, a to jak z pohledu životnosti, tak i následné údržby dřeva. Hlavní výhodou je lehká zpracovatelnost. Nanáší se systémem "mokrý do mokrého" do úplného nasycení dřeva v maximálně 2 vrstvách. Je v konzistenci vazelíny, která se velmi
příjemně roztírá a nestéká. Další výhodou je renovace. Dochází k postupnému sprašování povrchu UV zářením podobně jako u lazur, takže stačí oživit jedním transparentním nátěrem. Olej se neloupe, což je také výhoda.
Pokud se údržba zanedbá a dojde k začernání, není třeba plochy pracně brousit, ale je možno použít SANDICCARE - Čistič dřeva k opětovnému vyčištění horní začernalé vrstvy.
 
Fasádní olej Scandiccare se dodává se v transparentním provedení, které má UV ochranu takže bezbarvý odstín lze bez rizik použít ve venkovním prostředí. Olej zvýrazní barvu dřeva a sám o sobě má mírně nažloutlý odstín. Vlivem UV záření dochází pouze k pozvolnému mírnému tmavnutí dřeva. Dále je možné olej natónovat v několika základních přírodních (lazurních) a pastelových odstínech a zákazník si také může zvolit odstín z běžných vzorníků jako třeba RAL či NCS.

Velkou výhodou, je nižší cena povrchové úpravy na m2 oproti např. nátěru lazurami Herbol (napouštědlo HERBOL Bläueschutzgrund + tři vrstvy nátěru lazurou Herbol Offenporig) a to hlavně díky větší vydatnosti (menší spotřebě). Samozřejmě ušetříte i podstatné náklady za práci, vzhledem k jednodušší zpracovatelnosti. 

Nátěrový postup 

1 x napuštění Scandiccare Holz-tiefengrund - Hloubková penetrace, spotřeba: 10 m2/l.

2 x olej Scandiccare - Fasádní olej, spotřeba: 10 - 15 m2/l ve 2 nátěrech
(ovlivňuje tvrdost a savost dřeva), smrk: 10 m2/l.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Platební metody

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz