Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 4 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč používat kvalitní lazury na dřevo?
02.03.2022

Proč používat kvalitní lazury na dřevo?

Kvalitní lazury na dřevo

Proč používat kvalitní lazury na dřevo, když je na trhu množství levnějších lazur? Protože se to jednoduše vyplatí. Pokud dřevo ošetříte kvalitní lazurou a dodržíte nátěrový postup, bude trvanlivost nátěru mnohem vyšší než u levnějších lazur. Není pak třeba tak často nátěr obnovovat a ve finále ušetříte jak na materiálu, tak na práci při natírání. I vzhled takto ošetřeného dřeva je mnohem lepší. Naše lazury tvoří nátěrový film s luxusně působícím saténovým povrchem. Tloušťka nátěru je navíc taková, že je nátěr prodyšný a nedochází k loupání nátěru, jako je to obvyklé v některých případech třeba u silnovrstvých lazur.

Co lze natírat lazurou?

Lazury na dřevo jsou u nás velice oblíbené. Jsou částečně transparentní a zachovávají tak i strukturu a přirozenou kresbu dřeva. Je možné s nimi natírat dřevěné prvky jako jsou třeba dřevěné fasády, zahradní nábytek, ploty a pergoly a další. Lazury lze použít i na nátěry dřeva v interiérech. Nedoporučujeme lazury používat na mechanicky namáhané třeba pochůzí plochy. Pak by bylo třeba takovou plochu ještě třeba přetřít mechanicky odolnějším bezbarvým lakem. Většinou se prodávají v přírodních odstínech jako je třeba Teak, mahagon nebo Vlašský ořech. U nás ale máte možnost si nechat lazury i natónovat do pastelových odstínů nebo ve vlastních odstínech podle vzorníku RAL či NCS!

Jak natírat lazurami?

Dřevo které chcete lazurami natírat by mělo být suché, v případě zbytků starého nátěru musí tyto zbytky dobře držet. Nicméně vzhledem k transparentnosti lazur doporučujeme pro dokonalý vzhled staré zbytky nátěrů či v případě začernání dřevo obrousit. Dále je vhodné dodržet doporučený nátěrový postup. Tedy u nátěrů v exteriéru a lazur Herbol nejprve napustit dřevo napouštědlem HERBOL Bläueschutzgrund LH a u lazur Colorex pak napouštědlem Colorex Grundolja. Napouštědlo chrání proti zamodráním a zlepšuje přilnavost následných nátěrových vrstev. Dále doporučujeme dodržet alespoň tři následné nátěry lazurou. Síla nátěrové vrstvy má totiž zásadní vliv na životnost nátěru.

Životnost nátěru a jeho obnovení po letech

Při použití kvalitní lazury na dřevo, zejména lazur Herbol nebo Colorex bude mít nátěr dlouhou životnost a není třeba ho tak čato přetírat. Samozřejmě na exponovaných místech, typicky části na které prší, či odstřikuje voda a zároveň svítí i slunce, je životnost nátěru nižší než na místech, která nejsou tolik exponovaná. Že je potřeba nátěr obnovit poznáte zejména podle vzhledu nátěru a také lze stav nátěru ověřit jednoduchým testem, kdy na natřenou část nastříkáte vodu, která by se přes nátěr neměla vsakovat. Pokud se voda vsakuje do dřeva, je potřeba provést obnovovací nátěr jednou vrstvou lazury. Tuto pravidelnou údržbu není dobré zanedbávat, jinak může dojít k začernání a další degradaci dřeva v místech, kde již dřevo není chráněno lazurou. Pokud obnovovací nátěr zanedbáte, třeba i několik let a dřevo tak zčerná, můžete použít některý z renovačních nátěrů, který barvu dřevěného prvku opět sjednotí a překryje začernalá místa a jíné fleky. Můžete využít třeba hybridní nátěr Colorex, který kombinuje probarvenou základní rozpouštědlovou barvu s horním vodouředitelným nátěrem probarveným transparentními pigmenty a simulující tak do jisté míry nátěr lazurou. Dále je možnost použít renovační nátěr lazurou, kdy použijete renovační lazurní nátěr, který opět zakryje barevné nesrovnalosti dřeva a následně pak přetřete lazurou v běžném odstínu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Platební metody

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz