Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 4 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Colorex Titan – bezkonkurenční životnost
27.09.2022

Colorex Titan – bezkonkurenční životnost

Colorex Titan je barva speciálně vyvinutá pro severské klima s novou unikátní kombinací polyuretanového alkydu a akrylového hybridu. Colorex Titan má bezkonkurenční životnost a to až 15 let. Obsahuje příměs herbicidů pro zvýšenou odolnost proti mechům a plísním, takže je vhodný i do vlhkého prostředí, například poblíž lesa nebo v povětrnostně náročných oblastech, jako jsou třeba horské chaty.

Titan je navíc vodou ředitelný, což zrychluje a usnadňuje nátěrové práce. Lze jej natírat přímo na dřevo. Barva je hustá, nestéká, ale velmi dobře se rozlévá.
Pro maximální odolnost, pro dřevo, které je napojované, nebo na nezakryté řezy doporučujeme použít i napouštědlo a základovou barvu. Tedy olejové napouštědlo, Colorex Grundolja, dále rozpouštědlovou základní barvu Colorex Grund II (dříve Uttergrund) a následně dva nátěry Colorex Titan.

Titan není vhodný do interiéru, ale lze jej aplikovat prakticky na všechny dřevěné prvky v exteriéru, jako jsou například dřevěné fasády, ploty a pergoly, či jiné dřevěné prvky. Colorex Titan nabízíme jak v bílé barvě, tak je možné si ho ho nás nechat natónovat v jakémkoliv odstínu z běžných vzorníků jako jsou RAL a NCS, ale i další. Pokud si chcete vytvořit domek v severském stylu, nabízíme i tónování do odstínů Norská šedá či Švédská červená.

Zajímavý je také renovační systém, který lze použít na poškozené a začernalé dřevo a vzhledově pak nátěr připomíná více lazuru než krycí nátěr. K dispozici jsou běžné přírodní odstíny lazur. Podrobnější informace o tomto nátěrovém systému s použitím barvy Colorex Titan naleznete ve článku Renovační systém Colorex.

Titan je pružný, odolný proti prachu a nečistotám a také plísním či mechům. Je vodouředitelný a velmi dobře se natírá a to i přímo na dřevo. Povrch nátěru je pololesklý. Nátěr Titanem je také vysoce pružný, odolný proti UV záření a s minimální nasákavostí. Při správné aplikaci udává výrobce životnost nátěru minimálně 15 let!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz